26 lutego 2024

Biżuteria z ametystami

Tutaj zaopatrzysz się w ametysty

Ametyst uznawany jest przez wielu jako najpiękniejsza odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Paragwaju, Kenii i Zimbabwe. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – ceniona od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. Dziś, znaleźć go można w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie wygląda w stylizacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić cerę, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Właściwości biżuterii z ametystami

Kolczyki czy bransoletki z ametystami warto nosić nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz pięknego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od stresu i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Przekonaj się o tym osobiście.