19 kwietnia 2024

Biżuteria z turkusem na specjalne okazje

Biżuterię z turkusem zamówisz na www.bizutik.pl/bizuteria-z-turkusem.

Turkus jest wymieniany wśród najdroższych kamieni wydobywanych na Ziemi. Nic więc dziwnego, że chętnie używają go złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu kupujących symbolem ekskluzywności. Wykonywane bywają z niego broszki, wisiorki i kolczyki, które doskonale komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największym stopniu rzutuje miejsce jego wydobycia – między innymi turkusy importowane z Persji są niebieskie, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że powstały nawet jego imitacje – na przykład chalcedon.

Talizmany, a biżuteria z turkusem

Dobrze nadmienić, iż turkus jest lubiany nie tylko z uwagi na wyjątkowe walory wizualne. Według niektórych okazuje się wszak amuletem, który chroni właściciela przed pechem. Niewątpliwie w dużej mierze stąd bierze się popularność biżuterii z turkusem – szczególnie, jeśli mówimy o naszyjnikach. Biżuteria z turkusem bywa zakładana nie tylko przez osoby, dla których istotne są tego typu kwestie – zwyczajnie świetnie się prezentuje.

Biżuteria z turkusem wytrzyma lata

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo delikatna, więc warto o nią właściwie się zatroszczyć. W szczególności powinniśmy zdejmować ją za każdym razem, kiedy pracujemy – łatwo wówczas o zarysowania. Należy również zdejmować ją przed kąpielą, bowiem żele i mydła mogą zmatowić powierzchnię turkusu. Kiedy nie zakładamy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyściełanym miękką szmatką – ustrzeżemy się w ten sposób zarysowań.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]