19 kwietnia 2024

Dlaczego warto kupować biżuterię bezpośrednio u jubilera?

Chcesz skontaktować się z złotnikiem Kraków? Zajrzyj tu.

Wraz z ewolucją internetu oraz ożywieniem rynku, zmieniliśmy także nasze zwyczaje związane z robieniem zakupów. Dziś bardzo często wykorzystujemy opcję zakupów przez internet. I choć w sieci kupimy nieomalże wszystko, wciąż wiele artykułów powinno się kupować w sklepach stacjonarnych. Wśród nich jest biżuteria.

Sklep jubilerski – skorzystaj z pomocy rzeczoznawcy

Kupno złotego pierścionka, łańcuszka lub broszki wiąże się z wyższym wydatkiem niż te, do których przywykliśmy w trakcie codziennych zakupów. Dlatego, żeby być pewnym, iż biżuteria zaspokoi wszystkie nasze oczekiwania, powinniśmy zobaczyć ją osobiście u jubilera. Jest mnóstwo argumentów, które przemawiają za takim działaniem. W trakcie zakupów w sklepie jubilerskim, w szczególności jeśli pragniemy kupić obrączki lub pierścionek zaręczynowy, mamy okazję nałożyć biżuterię oraz sprawdzić jak faktycznie będzie ona wyglądać na dłoni. Jeśli zaś znajdziemy design pierścionka odpowiadający naszym gustom, ale będzie on za ciasny lub zbyt luźny, jubiler na nasze życzenie dopasuje go do pożądanego wymiaru lub zrobi nowy. Inną zaletą kupowania bezpośrednio w sklepie jubilerskim jest sposobność uzyskania kompetentnej wskazówki jubilera. Pokaże on popularne trendy we wzornictwie, pokaże które kamienie szlachetne będą odpowiednie do naszej cery, poradzi nam jak dopasować stosowny kruszec, a klientom kupującym biżuterię na prezent doradzi, co najczęściej wręcza się na ślub, urodziny czy komunię.

Sklep jubilerski – naprawa zniszczonej biżuterii i skup metali szlachetnych

Sklepy jubilerskie nie tylko oferują sprzedaż swoich dzieł, ale również pełnią inne usługi. Reperacja popsutej biżuterii jest jedną z nich. Jeżeli zerwał się nam wisiorek bądź wypadł kryształek z kolczyka, jubiler ekspresowo i umiejętnie zreperuje go w swojej pracowni. Jeśli otrzymamy w spadku biżuterię po kimś z rodziny, kto posiadał mniejszy rozmiar palca, jubiler przerobi obwód takiego sygnetu. Na nasze życzenie jubiler wygraweruje również na zawieszce lub pierścionku podziękowania, datę, gratulacje albo inny ważny dla nas tekst. Z kolei jeżeli pragniemy podarować komuś unikalny prezent, ewentualnie mamy swój pomysł na naszyjnik czy też pierścionek, możemy polecić jubilerowi wytworzenie biżuterii według naszego szkicu. A jeśli w domu posiadamy niekompletną bądź zbędną biżuterię, z którą zastanawiamy się co zrobić, zanieśmy ją do sklepu jubilerskiego, w którym funkcjonuje skup metali szlachetnych.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]