26 lutego 2024

Duży wybór wisiorków srebrnych

Dowiedz się, gdzie nabyć wisiorki

Srebro to jeden z najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie może to zaskakiwać – jest łatwe w obróbce, świetnie się prezentuje, a także cechuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo delikatny, przez co łatwo go uszkodzić. Jak zatem dbać o srebrną biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wykonanej ze srebra biżuterii są szkodliwe. W kontakcie z nimi metal może zmieniać kolory oraz pokrywać się osadem. Nie należy zatem wykorzystywać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas mycia naczyń koniecznie powinniśmy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je trzymać?

Warto dbać o wisiorki srebrne także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich przechowywania powinniśmy stosować kuferki wykładane od środka miękkim materiałem – unikniemy w ten sposób ich zarysowania. Metal ten niezbyt dobrze znosi też styczność z wodą oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie albo zmieni kształt. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką lub włożyć do foliowej torebki.

Sól uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii należy wykorzystać letnią wodę z solą, która świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego sprawdzą się również wódka, białko jaja i specjalne preparaty. Do czyszczenia wykonanych ze srebra ozdób musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.