19 kwietnia 2024

Historia pierścionków zaręczynowych

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą postanowisz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o ślubie. Najpierw jednak ma miejsce ta długo wyczekiwana przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które musisz kupić pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto i kamienie szlachetne

Obdarowanie ukochanej pierścionkiem to bardzo stary obyczaj, sięgający Starożytnego Egiptu. Pierścienie mają kształt koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, nazywanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z przekonania, że od tego palca biegnie “vena amoris”, a więc żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie przypuszcza się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent tradycję wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku sporządzano je ze skóry, z tataraku, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścionkami ze złota bądź srebra obdarowywano jedynie wówczas, kiedy mężczyźni chcieli pokazać swoją pełną ufność do partnerki. Dziś pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, złotem oraz drogimi kamieniami, jednakże materiały te w rzeczywistości powszechnie stosuje się do ich sporządzania zaledwie od kilku wieków, przy czym znaczący przyrost ich powodzenia można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich wartość ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścionek z pokaźnym diamentem, jednak potencjał dowolnego łączenia przeróżnych metali i kamieni jest olbrzymi. Poza diamentami wykorzystuje się rubin, topaz bądź szafir. Część osób wybiera tańsze metale, jak stal damasceńską, srebro, tytan, a nawet drewno, jednakże nadal na rynku przeważają pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (różowego, białego i żółtego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n popularne było przekonanie, że mężczyzna musi zapłacić na niego przynajmniej dwumiesięczną wypłatę. Koszt pierścionka zależny jest od wielu elementów: designu, liczby karatów, surowca czy użytego kamienia, dlatego każdy kupi ładny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednak na uwadze, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem zaangażowania i uczucia, dlatego jego wartość nie jest najważniejsza. Kluczowe jest to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]