26 lutego 2024

Rodzaje zapięć w kolczykach

Więcej o srebrnych kolczykach na www.bizutik.pl/kolczyki.

Wybierając kolczyki powinno się wziąć pod uwagę nie tylko ich formę, surowiec, z którego są wykonane, i design, ale też na zapięcie. Oto krótki wykaz najbardziej popularnych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to tradycyjne i najczęściej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest mocne i nie nie ma potrzeby używania dodatkowych zatyczek, jak przykładowo w zapięciu na sztyft. Tego typu zapięcie zapewnia znaczną wygodę noszenia i częstokroć jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem tego zapięcia jest jego pokaźny rozmiar.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak tradycyjny bigiel, ale prościej go założyć, ze względu na odchylaną klapkę z tyłu. Na co dzień używa się ich przy kosztowniejszych zestawach biżuterii.

Kolczyki klips

Idealne rozwiązanie dla tych, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. Dziś właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki rybka

Wygodne w noszeniu w ciepłe dni, kiedy nie nakładamy odzieży z dużym kołnierzem, szali ani czapek.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a końcówki na zapięcie bez trudu kupimy wszędzie. Tego typu kolczyki sprzedają się najczęściej. Rewelacyjnie sprawdza się w przypadku małych kulek i cyrkonii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Stosowane w małych, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają dodatkowej zatyczki. Tego typu kolczyki wykorzystywane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]