23 lutego 2024

Czy warto posiadać baseny kąpielowe?

W tym miejscu kupisz baseny

Basen kąpielowy praktycznie zawsze kojarzy się z luksusem, ale jest to także wielka przyjemność, sposób na relaks czy na uprawianie sportu. Na basen więc na pewno warto się zdecydować, pamiętając jednak, aby stawiać wyłącznie na profesjonalne rozwiązania. Baseny kąpielowe zaprojektowane, zbudowane i konserwowane przez profesjonalną firmę to gwarancja ich funkcjonalności oraz solidności.

Jakie baseny kąpielowe można spotkać?

Baseny dzielą się na baseny profesjonalne, na przykład do ośrodków spa lub pływalni, a także baseny do użytku prywatnego – wewnętrzne, ogrodowe bądź przydomowe. Rozróżnienie na baseny wewnętrzne i zewnętrzne to drugie kryterium. W przypadku basenów wewnętrznych konieczne jest zbudowanie hali basenowej, która powinna spełniać określone warunki, na przykład dotyczące wilgotności powietrza czy wytrzymałość materiałów budowlanych na chemię basenową. Zatrudnienie profesjonalistów jest zatem kluczowe do jego budowy.
Poza tym do wyboru jest ogromna ilość typów basenów. Dostępne są przeróżne kształty: baseny prostokątne, płytkie brodziki, okrągłe czy ósemkowe czy długie baseny typu fast lane, idealne dla entuzjastów pływania i zwolenników dbania o kondycję. Dostępne są też baseny o różnych konstrukcjach, na przykład takie, które mają całe niecki wpuszczane w ziemię czy też obniżony poziom wody, co prezentuje się niezwykle atrakcyjnie.

Akcesoria do basenów kąpielowych

Pragnąc zminimalizować wydatki, przy projektowaniu i budowaniu basenu można zdecydować się na podstawowe rozwiązania, ale nie w każdym przypadku dodatkowe akcesoria są bardzo kosztowne. Pięknie wygląda na przykład oświetlenie basenowe, które podświetla wodę, przez co uatrakcyjnia też halę basenową bądź ogród. Doskonałym pomysłem w przypadku basenów zewnętrznych jest zadaszenie, które wydłuża sezon kąpieli z trzech do aż sześciu miesięcy, a także chroni prywatność oraz gwarantuje bezpieczeństwo najmłodszych członków rodziny czy zwierząt domowych. Jeżeli basen ma być wykorzystywany głównie do relaksu, dobrze będzie zamontować specjalne schody. Podobnych możliwości jest jednak znacznie więcej – niektóre zwiększają walory użytkowe basenu, inne zaś nadają mu bardziej ekskluzywny charakter.

Nasza lokalizacja:
Baseny Kąpielowe Biuro Budowy, Projektów i Doradztwa Sp. z o.o.
ul. Rubinowa 2A
44-121 Gliwice

Tel.: +48 (32) 332-69-11
E-mail: [email protected]