26 lutego 2024

Jak łączyć tradycję z nowoczesnością – budowa domów drewnianych

Więcej o budowie domów drewnianych na http://domygoralskie.com.

Szereg osób marzy o posiadaniu swojego domu. Wielu z nich udaje się urzeczywistnić to marzenie. Jeszcze jakiś czas temu w naszym krajobrazie przeważały domy w kształcie klasycznego pudełka. Nie zachwycały one ani wyglądem, ani funkcjonalnością. Wyróżniały się również ogromnymi stratami energii. Obecnie wygląda to całkiem inaczej. Wyjątkowo chętnie stawiamy na domy drewniane stanowiące połączenie tradycyjnego stylu podhalańskiego z innowacyjnymi rozwiązaniami.

Budowa domów drewnianych – jak doskonale połączyć nowoczesność oraz tradycję?

Domy budowane z drewna to obecnie bardzo dobry przykład na to, jak skutecznie można łączyć klasyczny styl podhalański z nowoczesnymi rozwiązaniami, które gwarantują nam komfort. Styl góralski – bo tak na ogół nazywa się też styl podhalański – to kwintesencja świetnego gustu. Niewielkich rozmiarów okna, charakterystyczny dach , który pokryto gontem, balkon lub weranda – to typowe cechy domu, który wzniesiono właśnie w stylu podhalańskim. Aby jednak tego rodzaju dom był nowoczesny, architekci stosują dzisiaj liczne przeszklenia, chętnie stosują też inne nowatorskie materiały. Taki dom może być także energooszczędny. Aby tak się stało, architekci stawiają na zwartą bryłę budynku, polecają dobór odpowiednich okien oraz solidne ocieplenie. Domy drewniane wzniesione w stylu podhalańskim połączonym ze stylem nowoczesnym spotkać można najczęściej w w jednej części Polski. Jest to rzecz jasna Małopolska, na terenie której znajduje się piękne Podhale.

Budowa domów drewnianych –zleć projekt doświadczonemu architektowi

Przygotowanie wysokiej jakości projektu domu drewnianego będącego połączeniem stylu podhalańskiego z elementami nowoczesnymi naprawdę nie należy do prostych. Z tego powodu najlepiej jest zlecić to zadanie fachowcom. Tak samo jest już podczas budowy domu. Tylko wtedy będzie można mieć pewność, że dom będzie prezentował się pięknie, a równocześnie będzie trwały i wygodny w użytkowaniu.

Nasza lokalizacja:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]