19 kwietnia 2024

Okna energooszczędne – dobra inwestycja

Jeśli potrzebujesz okien energooszczędnych, koniecznie sprawdź www.oknostol.com.pl.

Najbardziej istotnym elementem, o którym nie wolno zapomnieć przy termomodernizacji nieruchomości, są odporne na czynniki zewnętrzne okna energooszczędne. Najbardziej sprawdzają się okna drewniane, które w sprzedaży znajdziemy w rozmaitych opcjach. W jaki sposób są wykonane i co zapewniają?

Okna energooszczędne – dogodne warunki mieszkania i oszczędność opału

Drewniane okna wykonane są z naturalnych materiałów – np. dębu i modrzewia. Charakteryzują się doskonałymi parametrami, dzięki czemu dotrzymują kroku oknom z PCV. Pamiętajmy, żeby zwrócić szczególną uwagę na przenikalność cieplną okien, zwłaszcza, jeśli ocieplamy dom przed zimą. Gwarantuje to nie tylko brak strat ciepła, ale przede wszystkim oszczędność materiałów grzewczych. Współczynnik izolacji termicznej musi być optymalny (tj. niższy niż 0,8 W/m2), wówczas w lokalu osiągniemy komfortowe warunki. Ciepło zostaje w budynku, a przez nieszczelności nie przenika wiatr .

Okna energooszczędne – wyciszenie niechcianego zgiełku

Kupując nowe okna energooszczędne przeanalizujmy następny ważny detal – wskaźnik Rw. Postawmy na dobrze izolowane okna drewniane, jeśli chcemy uniknąć hałasu z dworu. Bardzo istotne są również profesjonalne okucia okienne – dzięki nim zamknięte okno nie ulegnie rozszczelnieniu. Warto więc zakupić drewniane okna energooszczędne, ponieważ innowacyjna technologia zapewnia wygłuszenie niechcianego zgiełku, a także oszczędność opału.

Nasza lokalizacja:
OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]