5 grudnia 2023

Rodzaje i zastosowanie podpór szalunkowych

Podporę stropową znajdziesz na https://sklep.abcszalunki.pl/18-podpory-stropowe.

Podpory stropowe to rodzaj szalunków, bez których wzniesienie budynku byłoby niemożliwe. W jaki sposób są używane? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej przeznaczenie

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni rodzaj stosowany jest do podpierania stropów – z pomocą tego tymczasowego elementu konstrukcyjnego można pokryć strop betonem i odpowiednie jego uformowanie. Znaczącą rolę pełnią także drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezbędne w trakcie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe wytwarzane są ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, co pozwala stosować je w różnych sytuacjach. Zazwyczaj na rynku dostępne są podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów lub od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – czołowi producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się znaczną trwałością, są też proste w montażu, a możliwości zastosowania ich w budownictwie są ogromne. Pośród wiodących producentów wyróżniamy podpory Peri, szalunki Altrad, jak również części produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną wzmiankę zasługują podpory Peri wyróżniające się innowacyjnymi rozwiązaniami, doskonałą jakością oraz przemyślaną konstrukcją. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do użytkowania nawet w niekorzystnych warunkach. W dzisiejszych czasach mnóstwo firm budowlanych decyduje się na wypożyczenie szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wynajęcie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

Nasza lokalizacja:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]