26 lutego 2024

Aparaty do ultradźwięków – typu i zastosowanie

Tu zamówisz aparat ultradźwiękowy.

Obecnie fizjoterapeuci często stosują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 MHz. Oczywiście nie dzieje się tak bez przyczyny, bowiem odpowiednio aplikowane ultradźwięki bardzo korzystnie oddziałują na zdrowie pacjentów. Wykorzystuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na tkankę nerwową. Z tego powodu masaż ultradźwiękami stosuje się do poprawy przepływu limfy, redukowania napięcia mięśniowego oraz uśmierzania bólu. Powyższe działanie możliwe jest jednak jedynie z wykorzystaniem dobrego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat do ultradźwięków – sposób działania?

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o odpowiedniej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko wieku, opiera się na dwóch rodzajach efektów: termicznych oraz atermicznych. Te pierwsze polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – ścięgien, blizn, wiązadeł oraz stawów i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do sporego wysiłku bądź przy leczeniu przeróżnego rodzaju stanów zapalnych. Z kolei efekty atermiczne mają pozytywne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują 2 rodzaje aparatów do ultradźwięków – przenośne i stacjonarne. Przenośny aparat terapii ultradźwiękowej będzie doskonałym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym podejmuje sporą ilość pacjentów – zwłaszcza w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym rozwiązaniem.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]