5 grudnia 2023

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Operacja wzroku Kraków. Uzyskaj więcej informacji.

Zdrowe oczy gwarantują pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się uciążliwych i nierzadko niebezpiecznych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się leczeniu wad wzroku?

Korekta wzroku – zabieg mało inwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do noszenia soczewek kontaktowych czy też okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne metody korekcji umożliwiające leczenie astygmatyzmu, nadwzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu innych schorzeń. Szczególnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku wyróżniająca się ogromną skutecznością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna oraz bezpieczna, a pacjent szybko wraca do zwykłych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie zatrudniona jest biegła załoga lekarzy, specjalizujących się w innowacyjnych sposobach leczenia. Doświadczony optometrysta postawi diagnozę, dobierze najlepszą technikę leczenia i wyeliminuje wadę wzroku. Optometryści pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych aparatów diagnostycznych, zatem są w stanie zidentyfikować nawet rzadkie choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się również terapią innych schorzeń, np. keratoconus, czyli stożek rogówki. Nowoczesne metody jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki za pomocą procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Prócz tego specjaliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w wykrywaniu glaukomy, stanów zapalnych oraz pozostałych niebezpiecznych chorób. W klinice okulistycznej tworzy się również mapy rogówki – jest to nieodzowne przed operacją katarakty oraz innymi zabiegami laserowymi. Korekcja wzroku to naturalnie nie wszystko – specjaliści okuliści zajmują się także innymi przypadłościami, jak przykładowo ciałami obcymi w oku czy usuwaniem kaszaków.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]