26 lutego 2024

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – to możliwe!

Wszystko, czego warto dowiedzieć się o laserze 2RT Kraków, uzyskasz na https://voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-amd/.

AMD, czyli starcze zwyrodnienie plamki żółtej, to wada wzroku, która rozwija się u starszych ludzi i kategorycznie obniża jakość widzenia. W dzisiejszych czasach wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne metody korekty wzroku tej dolegliwości. Zabieg AMD jest drogą do przywrócenia komfortu życia.

Otyłość i pozostałe możliwe przyczyny zwyrodnienia plamki żółtej

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej wyróżniająca się najwyższym skupiskiem światłoczułych czopków – to właśnie ona powoduje, że nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się obniżeniem się ostrości wzroku oraz odkształceniem obrazu. Rozróżniamy postać suchą oraz mokrą tej dolegliwości. Na AMD cierpią przede wszystkim osoby po 50. roku życia, ale etiologia schorzenia nie została w dalszym ciągu w pełni rozpoznana. Zakłada się jakkolwiek, że za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. palenie tytoniu, nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe bądź otyłość. Wpływ mogą mieć również uwarunkowania genetyczne, a także odrębne schorzenia występujące równolegle, takie jak hipertensja bądź hiperglikemia. Nowoczesna medycyna wytworzyła jednakże efektywne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się z użyciem specjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Laser 2RT przynosi pozytywne efekty w przypadku postaci suchej zwyrodnienia.

Zabieg laserem 2RT – jak przebiega?

Specjalistyczny laser wpływa na starzejące się komórki gałki ocznej zarazem nie wywołując uszkodzeń w receptorach siatkówki. Metoda leczenia jest pozbawiona ryzyka dzięki czemu może być wykonywana u różnych grup chorych zagrożonych wadą lub potencjalną utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa hamuje procesy zwyrodnieniowe i mobilizuje komórki do regeneracji. Zabieg 2RT polepsza jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie AMD nie wiąże się z dyskomfortem – jest bezbolesne. Przed przystąpieniem do zabiegu podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg trwa tylko parę minut.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]