Uzupełnij swoje wiadomości o laserowej korekcie wzroku.
Wygoda w codziennych sytuacjach, dostęp do różnorodnych zawodów czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to tylko niektóre z powodów, które nakłaniają nas do wykonania korekty laserowej wzroku. Popularność tego zabiegu ostatnio ciągle rośnie, na co wpływ ma zapewne lepsza technologia (i wynikająca z niej redukcja cen leczenia) oraz niesłychanie niskie niebezpieczeństwo potencjalnych powikłań. Za rozważeniem wykonania zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania wykazują bowiem, że nie leczone wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze problemy, ponieważ są czwartą (tuż po jaskrze, zaćmie oraz zwyrodnieniu plamki) przyczynę ślepoty. Zgodnie ze statystykami z krótkowzrocznością zmaga się co trzeci Europejczyk.
Korekcja laserowa wzroku – skuteczność oraz mała inwazyjność
Korekcja laserowa wzroku wykorzystuje technologię formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można osiągnąć znakomite rezultaty. Unosząc jej środek i redukując jej obwód, można natomiast usunąć problem nadwzroczności. Obecnie bardzo popularnym rodzajem lasera wykorzystywanego podczas procedur okulistycznych jest laser femtosekundowy, emitujący krótkie impulsy światła podczerwonego. Pozwala to na dokonanie precyzyjnego formowania, a zarazem minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych części rogówki. Za poleceniem tej metody leczenia wad wzroku przemawia masa argumentów. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, dokładność, a także nikłe zagrożenie komplikacji. Warto napomknąć też o tym, że zabieg nie musi być prowadzony w znieczuleniu ogólnym.
Korekta laserowa wzroku – lekarz odmówić wykonania zabiegu
Zanim zaplanujemy poddanie się leczeniu laserem, trzeba być przygotowanym na to, że w sporadycznych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Do najpopularniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby oczu takie jak zaćma, wiek poniżej 21 roku życia, ciążę i karmienie piersią, infekcje wirusowe, choroby autoimmunologiczne czy posiadanie rozrusznika serca.
Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
BKL-EV – ein Gesundheitsblog für alle
Kontuzje biegaczy – jak zapobiegać najczęstszym urazom?
Co trzeba wiedzieć o położniku