26 lutego 2024

Stomatologia estetyczna – wybielanie zębów

Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to marzenie wielu osób. Niestety wiele czynników zewnętrznych atakuje nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające działają efektywnie. Jak odzyskać wspaniały uśmiech? Jakie metody wybielania są najskuteczniejsze?

Wybielanie zębów – świetne efekty już po kilku zabiegach

Mycie jamy ustnej po każdym posiłku to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze chroni przed nieestetycznymi zmianami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają prezentować się ładnie. Domowe sposoby pielęgnacyjne (paski, nakładki, pasty), dają krótkotrwałe efekty. Na szczęście współczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie polecają naświetlanie zębów lampą BEYOND, która gwarantuje satysfakcjonujące rezultaty już po trzech sesjach. Zabieg nie wywołuje bólu i jest całkowicie bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów nawet o piętnaście tonów

Jak przebiega wybielanie zębów lampą BEYOND? Wstępnym etapem jest przegląd stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalnego szablonu ustala się kolor zębów przed wybielaniem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na powierzchnię zębów. Kluczowy jest również dobór właściwego PH żelu. Preparat naświetlany jest przy pomocy lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, rezultaty są zatem spektakularne i utrzymują się do trzech lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Osobom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.