19 kwietnia 2024

W gabinecie rehabilitacyjnym i fizykoterapeutycznym – aparat do magnetoterapii

Na www.bardomed.pl/20-aparaty-do-magnetoterapii znajdziesz więcej informacji o magnetoterapie aparat.

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na oddziaływaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 megaherców, częstotliwości, a także indukcji w granicach 0,1-10 mT. Metodzie tej przypisuje się różne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli chodzi o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak wstawienie endoprotezy czy artroskopia. Poza tym magnetoterapia poprawia również krążenie, pomaga w stanach zapalnych, likwiduje obrzęki i redukuje ilość wolnych rodników.

Jak działają aparaty do magnetoterapii?

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej indukcji i częstotliwości, które z kolei jest transmitowane za pomocą przewodu do aplikatora przykładanego bezpośrednio do leczonych części ciała pacjenta. Nowoczesne aparaty do magnetoterapii umożliwiają podłączenie dwóch aplikatorów równocześnie, co pozwala wykonać więcej zabiegów i w dużym stopniu usprawnia działanie gabinetów medycznych.

Aparaty do magnetoterapii – zastosowanie

Aparaty do magnetoterapii to znaczący element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne gabaryty i wagę wynoszącą kilka kilogramów, najczęściej jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, że w sprzedaży znajdziemy również modele mobilne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Aparaty te posiadają aplikatory w formie dysków lub pasów.

Nasza lokalizacja:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]