5 grudnia 2023

Antenowy wzmacniacz DVB-T wzmocni sygnał antenowy

Dalsze informacje o wzmacniaczu DVB T.

Oglądanie TV stało się dzisiaj codziennością. Na telewizję spoglądamy przy piciu porannej herbaty oraz przy wieczornym posiłku. Programy telewizyjne oglądają maluchy, młodzież, osoby będące w średnim wieku oraz seniorzy. W bogatej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał okazuje się być tak nikły, że odbiór wybranego programu jest po prostu niemożliwy. Świetnym wyjściem są wtedy wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T jest potrzebny?

Trzeba wiedzieć, że siła sygnału jest tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość pogarsza się na każdym kolejnym złączu, co oznacza, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być ograniczenie liczby gniazd antenowych i unikanie łączenia krótkich odcinków kabli. Skorzystanie ze wzmacniacza powoduje, że sygnał staje się silniejszy, a w efekcie odbieramy o wiele wyraźniejszy obraz. Wzmacniacze montuje się zaraz przed telewizorem lub zaraz za anteną. Miejsce ich umieszczenia uzależnione jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Można dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdza się nie tylko w przypadku odbiornika telewizyjnego, ale również radia.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są obecnie dostępne?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego rodzaju. Dzisiaj wykorzystywać można wzmacniacze pasmowe, kanałowe, masztowe oraz budynkowe. Wzmacniacz pasmowy sprawdza się wtedy, kiedy wzmacniacz budynkowy jest za słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość specyficzny typ wzmacniacza – uwydatnia on sygnał wyłącznie wybranych kanałów, lecz równocześnie efektywnie tłumi sygnał pozostałych. Wzmacniacz masztowy wykorzystywać można wtedy, kiedy sieć antenowa jest mała. To stosowanie właśnie jego zaleca się w domkach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na kilku pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można stosować zarówno w niewielkich, jak i naprawdę rozbudowanych sieciach.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]