19 kwietnia 2024

Kabel koncentryczny – czym się charakteryzuje i kiedy jest stosowany

Chcesz zamówić kabel koncentryczny? Sprawdź telmor.pl.

W dużej liczbie mieszkań znajduje się odbiornik telewizyjny. Większość z nas lubi czasem obejrzeć interesujący film lub profesjonalnie przygotowany serwis o charakterze informacyjnym. By jednak w telewizorze pojawiał się sygnał, niezbędne jest zamontowanie właściwego podłączenia. Wykorzystuje się do tego celu przede wszystkim kable koncentryczne, które dzisiaj kupimy bez problemu w sklepach mających w swojej ofercie artykuły do odbioru telewizji.

Kabel koncentryczny – podstawowe parametry

W sprzedaży dostępne są na chwilę obecną rozmaite kable koncentryczne, które charakteryzują się nieco innymi parametrami. Elementarny podział wyróżnia kable koncentryczne zewnętrzne oraz wewnętrzne. Każdy komu potrzebny jest kabel koncentryczny z całą pewnością musi spojrzeć na jego najważniejsze właściwości. Znaczenie mają dopasowanie oraz tłumienie, które gwarantuje odbiór telewizji na doskonałym poziomie. Najlepszym wyborem są kable cechujące się konstrukcją Tri–Shield. Jej wykorzystanie powoduje, iż kabel wyróżnia się klasą „A” ekranowania oraz ochrania sygnał przed zakłóceniami z zewnątrz, które mogą istotnie wpływać na jakość odbioru. Kable koncentryczne najlepszych firm bardzo dobrze sprawdzą się w modernizacji, ale też przy rozbudowie sieci kablowych zarówno niewielkich, jak i wielkich operatorów. Znaczna część kabli koncentrycznych opracowana została zgodnie z wyśrubowanymi rygorami produkcji. Oznacza to, że odchyły parametrów w ich przypadku są zwykle niewielkie lub nie ma ich wcale.

Kabel koncentryczny – jakiego typu elementy stosuje się do jego wyprodukowania?

Kable koncentryczne stanowią najczęściej fuzja materiałów różnego rodzaju. Bardzo często rdzeń wykonywany jest z miedzi. Miedź jest materiałem cechującym się trwałością, który nie traci swoich właściwości nawet po długim czasie używania. W przypadku kabli przeznaczonych do wykorzystywania na zewnątrz domów, do wyprodukowania osłony używane są materiały odporne na działanie negatywnych czynników pogodowych.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]