26 lutego 2024

Antena SAT – świetny zastępca popularnej telewizji kablowej

Zamów antenę SAT na www.telmor.pl/Produkty/Anteny-SAT-konwertery-sumatory/Anteny-Satelitarne.

Większość z nas posiada w swoim miejscu zamieszkania telewizor. Pomimo tego, że żyjemy coraz aktywniej, lubimy czasami obejrzeć ciekawy serial bądź program telewizyjny. Aby odbiór stacji telewizyjnej stał się możliwy, niezbędna jest posiadanie właściwie dobranej anteny. Świetnie nada się do tego antena SAT, którą obecnie kupimy bez najmniejszych problemów.

Antena SAT – czym w istocie jest?

Termin antena SAT oznacza nic innego, jak cieszącą się popularnością antenę satelitarną, którą każdy z nas widział przynajmniej kilka razy w życiu. Jest to urządzenie z trudną do przeoczenia czaszą, która bardzo często określana bywa mianem talerza. Ten rodzaj anteny pozwala na odbiór sygnału nadawany przez satelity telekomunikacyjne. Za sprawą anteny satelitarną można więc odbierać wciąż ogromnie popularną wśród Polaków telewizję satelitarną, która często wybierana jest przez niektórych odbiorców zamiast kablówki . Jest to rezultatem tego, że dostęp do kablówki bywa ograniczony. Wyliczyć można kilka rodzajów anten SAT. Kupić można zatem anteny wieloogniskowe, offsetowe, paraboliczne oraz panelowe. Anteny tego rodzaju wyróżniają się konkretnymi właściwościami – różnią się na przykład średnicą czaszy. Obecnie zazwyczaj konsumenci wybierają jednak modele o średnicy od osiemnastu do trzydziestu pięciu cali. Anteny wykonane są tak, aby nie ulegały zniszczeniu w efekcie oddziaływania złych czynników atmosferycznych. Dzięki temu deszcz, śnieg, niskie i wysokie temperatury nie odbiją się negatywnie na ich kondycji. Dobrej jakości antena satelitarna będzie mogła służyć kilka lat.

Co poza anteną SAT jest konieczne do odbioru telewizji satelitarnej?

Antena SAT nie jest wyłącznym urządzeniem potrzebnym do tego, aby bez trudu odbierać telewizję satelitarną. Oprócz niej należy też posiadać odpowiedni uchwyt, dzięki któremu antena pozostanie odpowiednio umocowana w określonej pozycji. Niezbędny jest też konwerter (dwupasmowy albo działający na pojedynczym paśmie), kabel antenowy oraz odbiornik satelitarny.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]