5 grudnia 2023

Antena telewizyjna – o czym pamiętać przy jej zakupie

Jeśli potrzebujesz anteny naziemnej, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Anteny-naziemne

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie potrafi wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak odbiornik nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, należy zaopatrzyć się także w wysokiej jakości antenę. Idealnym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana także anteną DVB-T, która doskonale sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten naziemnych jest obecnie naprawdę duży. W sprzedaży znaleźć można siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, jak również anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. To dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak również w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Dostępne obecnie w sklepach anteny DVB-T cechują się głównie łatwością instalacji. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które obecnie oferują nam producenci, charakteryzują się również wysoką wytrzymałością na wpływ niekorzystnych uwarunkowań atmosferycznych. Dzięki temu umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się brać pod uwagę przy jej zakupie?

Ogromny wybór anten tego rodzaju sprawił, że powinno mocno przyłożyć się do wyboru urządzenia, które planujemy zastosować. Należy pamiętać, że uwagę powinno się zwrócić na mnóstwo uwarunkowań, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się przede wszystkim odległość, w jakiej umiejscowione są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego nakierowanie. Pod uwagę brać trzeba w każdym przypadku ukształtowanie terenu, który dzieli nadajnik od punktu ulokowania antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy zamieszkujemy w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]