23 lutego 2024

Aparat do drenażu limfatycznego w domu? Teraz to możliwe!

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o marce CarePump, odnajdziesz na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa obiegu chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii blisko 100 lat temu – to zbiór różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów czerpiących oraz okrężnych, których siłę i częstotliwość fizjoterapeuta dopasowuje indywidualnie do stanu zdrowia pacjenta, jak i miejsca ucisku.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – zabieg presoterapii bez udziału masażysty

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia używane są maszyny do presoterapii, które symulują masaż manualny. Taki sprzęt tworzą specjalne rękawy podzielone na komory, które nakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Dzięki napełnieniu powietrzem kolejnych komór aparat naciska na kończynę, stymulując tak przepływ chłonki. Istnieje sporo wskazań do zastosowania zabiegu presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Stosuje się go też w zabiegach estetycznych – wspomagająco w toku procesu odchudzania oraz jako pomoc w redukcji cellulitu. Presoterapia stała się też nadzwyczaj popularna wśród zawodowych sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

Domowe urządzenie do drenażu limfatycznego

Dużo opcji wykorzystania urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tych aparatów. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej metody masażu mogą wykonać zabieg w we własnym domu, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Domowe urządzenia do drenażu limfatycznego tego producenta cechują parametry porównywalne do sprzętu stosowanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest drenaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie i kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je na wyjazd, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być obowiązkowo omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, bo występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają korzystanie z takiego masażu (to między innymi stany zapalne czy zaburzenia rytmu serca, które warto uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]