19 kwietnia 2024

Blachy na rąbek stojący – gdzie się je stosuje?

Nie szukaj już więcej! W tym miejscu znajdziesz panele dachowe na rąbek.

Blachy na rąbek to coraz popularniejszy rodzaj pokrycia dachowego. Jakie cechy różnią ją od innych materiałów wykończeniowych? Czy warto ich używać? Przedstawiamy panele dachowe na rąbek oraz możliwości ich użycia.

Panele dachowe na rąbek – estetyka i trwałość

Panele dachowe na rąbek zdobywają coraz większe uznanie, gdyż doskonale godzą funkcjonalność z walorami estetycznymi. Odporna na uszkodzenia i pięknie wyglądająca blacha na rąbek stojący może być stosowana zarówno w nowoczesnych budowlach, jak i obiektach budowlanych, w których konieczna jest reperacja pokrycia dachowego. Ten materiał budowlany może być użyty na dachach płaskich oraz dwuspadowych, jak również na dachach o zawiłej więźbie. Blachy na rąbek stojący są transportowane na teren budowy w postaci niezbyt dużych arkuszy. Znamionują się łatwym i jednocześnie błyskawicznym montażem. Tego typu pokrycie dachowe jest wytrzymałe, niepodatne na rdzę oraz doskonale pasuje do rozmaitych stylów architektonicznych (np. do stylu minimalistycznego bądź dworkowego).

Panele dachowe na rąbek – alternatywa dla tradycyjnych dachówek betonowych

Blacha na rąbek przewyższa tradycyjne dachówki pod kątem użytej technologii oraz solidności. Panele dachowe są wykonywane z grubej blachy i wykończone dodatkową powłoką gwarantująca protekcję przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, jak m.in. promieniowanie słoneczne bądź deszcz i śnieg. Blacha na rąbek stojący jest sprzedawana w kilku wariantach, co pozwala na dopasowanie jej do wymogów przeróżnych klientów. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się także do obniżenia kosztów związanych z budową – wyraźnie ograniczają liczbę ścinek, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Decydując się na wykorzystanie paneli dachowych na rąbek, warto zaopatrzyć się w ten budulec bezpośrednio od producenta.

Nasza lokalizacja:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08