26 lutego 2024

Czapsy i sztylpy czy oficerki – co wybrać i gdzie kupić?

Jeśli szukasz czapsów, kliknij tutaj.

Według wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I chociaż faktycznie w tej dyscyplinie sportowej sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym zakładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie buta. Na szczęście, czapsów i sztylp nie cechują te wady.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, zaś drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są sporządzane z różnych surowców. W sprzedaży najczęściej spotkamy czapsy i sztylpy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są zalecane dżokejom z niewielkim budżetem oraz dzieciom, które szybko wyrastają z jednego rozmiaru. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą zatem także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]