19 kwietnia 2024

Do czego wykorzystuje się kontenery stalowe?

Szukasz kontenerów stalowych? Sprawdź ekombud.pl/kontenery-rolkowe/.

Część odpadów nie może trafić do pojemników na surowce wtórne lub zmieszane. Dotyczy to najczęściej tych, które powstają w trakcie różnych remontów i prac budowlanych, jak również odpadów industrialnych. Muszą one zostać przetransportowane do wskazanego miejsca zbiórki selektywnej, gdzie będą zutylizowane zgodnie z przepisami o odpadach. W rozlicznych przypadkach mogą jednak wyniknąć komplikacje powiązane z składowaniem i transportem odpadów. Żeby ich uniknąć, warto zaopatrzyć się w kontenery na odpady przystosowane do ich specyfiki.

Zwykłe i specjalistyczne kontenery na odpady

Najprostsze kontenery otwarte są przeznaczone do przechowywania oraz przewozu gruzu, starych mebli, opakowań i pokrewnych odpadów. Dodatkowo w użyciu są także kontenery uszczelniane, które wspaniale zdają egzamin przy wywozie nieczystości półpłynnych i płynnych (między innymi tych pochodzących z oczyszczalni ścieków). Szczelne spojenia są również wymagane w przypadku kontenerów na śmieci drobne, jak granulaty, trociny czy wióry metalowe. Proces ich załadunku usprawnia zamontowany fabrycznie podajnik ślimakowy. Najłatwiejsze do przewożenia są rzecz jasna kontenery rolkowe, zaopatrzone w mechanizm usprawniający ich przemieszczanie.

Kontenery otwarte – dla których przedsiębiorstw?

Odbiorcami usług producentów kontenerów na odpady są rozmaite firmy. Wśród nich można wymienić m.in. brygady sprzątające i parające się opróżnianiem piwnic i strychów, przedsiębiorstwa budowlane, jak również wszelkiego typu zakłady produkcyjne. Na zakup kontenerów na odpady decydują się podmioty oferujące usługi wywozu gruzu i odpadów o niestandardowych gabarytach. Użyczają je one klientom, a po wypełnieniu przewożą do punktu legalnego ich składowania bądź recyklingu.

Nasza lokalizacja:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]