19 kwietnia 2024

Drukarki 3D do profesjonalnych zastosowań

Jeśli chcesz kupić profesjonalne drukarki 3D, zobacz tutaj.

W asortymencie CadXpert znajdują się tylko urządzenia od najlepszych producentów tych rozwiązań: Stratasys, których CadXpert jest autoryzowanym dystrybutorem, a także FormLabs i MakerBot (jesteśmy wyłącznym dystrybutorem). Drukarki 3D, które znajdują się w naszym asortymencie, pracują m.in. w technologiach: SLA, FDM oraz PolyJet.

Drukarki 3D Stratasys – obniżą wydatki na produkcję

Marka Stratasys jest globalnym liderem na rynku drukarek 3D. Od przeszło trzech dekad – a dokładnie od 1988 r. – zaopatruje klientów najnowocześniejsze technologie i urządzenia. Szacuje się, że korzystając z drukarek 3D oraz pozostałych urządzeń Stratasys można aż o 90% zmniejszyć koszty produkcji i czas na nią poświęcony. Główne założenia pracy ekspertów marki Stratasys to gwarantowanie najwyższej jakości usług i urządzeń, jak również wsparcie merytoryczne oraz techniczna. Hit sprzedażowy z asortymentu drukarek 3D firmy Stratasys to kolekcja F123 Series – drukarki do zaawansowanego prototypowania, rekomendowane dla przemysłu i biznesu. Nowinką w naszym asortymencie jest kolekcja F120 – stosunkowo niewielka wersja drukarek 3D do szybkiego prototypowania z przemysłową dokładnością.

Formlabs – desktopowe drukarki 3D

Kolejnym liderem produkcji drukarek 3D jest Formlabs. Czym charakteryzuje się ta marka w branży maszyn do druku 3D? Formlabs zaopatrzą przedsiębiorstwa w bardzo zaawansowane technologicznie desktopowe drukarki 3D, jak również specjalistyczne sposoby przyrostowego druku, takie jak SLA i SLS. Nową propozycją w asortymencie CadXpert jest drukarka Form 3 – niewielkie urządzenie, działające w pionierskiej, autorskiej technologii Low Force Stereolithography (LFS), która jest typem technologii SLA. Ten model – podobnie jak wszelkie pozostałe urządzenia Formlabs – znamionuje się funkcjonalną budową i łatwą obsługą. Czym autorska technologia LFS różni się od SLA? Bez wątpienia lepszymi efektami druku z żywic fotopolimerowych: większą dokładnością oraz szybkością druku, a także precyzyjnym odzwierciedleniem najmniejszych szczegółów. W technologii LFS warunki druku są podtrzymywane na stałym poziomie, dzięki temu można otrzymać jednakowe prototypy, co jest nadzwyczaj pożądane w powtarzalnej, masowej produkcji.

Drukarki 3D MakerBot – druk w technologii FDM

MakerBot dostarcza wysokiej jakości profesjonalne urządzenia do druku 3D, pracujące stosujące technologię FDM. Drukarki 3D tego producenta mają szerokie zastosowanie w różnorodnych branżach biznesu, przemysłu, edukacji i wielu pozostałych. Najświeższy model, tj. drukarka MakerBot Method X o przemysłowym zastosowaniu, to urządzenie wspierane przez Stratasys. To sprzęt, który wykorzystuje materiały dostępne dla kolekcji Method, ABS oraz materiał podporowy Stratasys SR-30. W Method X drukowanie prowadzone jest w zamkniętej komorze rozgrzewanej do 100°C. Wydruk jest solidny oraz precyzyjny, a w toku procesu drukowania nie zdarza się przemieszczenie warstw ani nie występują wypaczenia.

Nasza lokalizacja:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]