5 grudnia 2023

Jak wybrać ekspres do kawy Jura?

Wybór odpowiedniej kawy nie gwarantuje przygotowania doskonałego napoju. By zadowolić rodzinę świetnym aromatem kawy, powinniśmy zadbać o odpowiednią metodę przygotowania, a także ekspres, który umożliwi otrzymanie odpowiedniej temperatury wody oraz ciśnienia. Pamiętają o tym projektanci z firmy Jura, bo od niemal 90 lat oferują nam świetne urządzenia, które mogą być stosowane tak przez miłośników dobrej kawy, jak i profesjonalnych baristów. Dlaczego jednak warto wybrać produkty tej firmy? Jakie plusy wykazuje ekspres do kawy Jura? Jak wybrać sprzęt właściwy dla konkretnych oczekiwań i uniknąć trudności w jego eksploatacji?

Zawodowy ekspres do kawy Jura

Jura ceniona jest przede wszystkim ze względu na wytwarzane przez siebie ekspresy dla zawodowych baristów. Ci chętnie wybierają produkty tej marki, ponieważ są one solidne, zaś ich konstrukcja pozwala na zrobienie różnych rodzajów kaw – również tych, których nie można przygotować bez spienienia mleka. Firma Jura przygotowała dla profesjonalnych klientów wiele typów ekspresów, które zgrupowane są w parę linii – między innymi GIGA PROFESSIONAL, XJ lub Classic, zaś wszystkie z nich cechują się odmiennym poborem wody i możliwościami zaparzenia napojów.

Ekspres do kawy Jura – pyszna kawa w mieszkaniu

Chociaż wiele ekspresów marki adresowanych jest do profesjonalnych użytkowników, ekspres Jura bez przeszkód może być również stosowany w domu. Szczególnie, że w jej ofercie czeka na nas wiele urządzeń, które stworzone są akurat do użytku w domu. Najlepiej sprawdzają się ekspresy z linii
J, A albo ENA, bo wyróżniają się prostą budową oraz wieloma funkcjami pozwalającymi na zaparzenie doskonałej kawy. Warto również wspomnieć, że firma proponuje także sprzęty, które ułatwią zrobienie bardziej oryginalnych typów tego naparu oraz konserwację ekspresów.