19 kwietnia 2024

Jak wybrać odpowiednie bryczesy do jazdy konnej?

Dalsze informacje o bryczesach.

Jazda na koniu wymaga nie tylko dużych pokładów cierpliwości, godzin pracy i sporych wyrzeczeń, ale również odpowiedniej garderoby, która nie będzie krępować ruchów. Chcesz zamówić wysokiej jakości bryczesy do jazdy konnej? Ogromny wybór asortymentu znajduje się w sklepie internetowym Horse-Trade.pl!

Spodnie bryczesy do jazdy konnej

Bryczesy to typ spodni używanych do jazdy konnej. Cechuje je brak ciasnych szwów tam, gdzie nogi przylegają do siodła, co zmniejsza zagrożenie otarcia naskórka. Prawidłowo wykonane bryczesy do jazdy konnej powinny być elastyczne i ciasne, a jednocześnie nie krępować ruchów i umożliwiać komfortową jazdę w każdych warunkach. W sklepie internetowym Horse-Trade.pl kupić można bryczesy wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów – specjalnych tkanin softshell czy bawełny z lycrą, dzięki którym dżokej będzie odczuwał pełną swobodę.

Jak dobrać najodpowiedniejsze bryczesy do jazdy konnej?

Bryczesy do jazdy konnej muszą być w pierwszej kolejności dostosowane do budowy ciała jeźdźca i odpowiadać jego indywidualnym potrzebom. Poszukując odpowiednich spodni jeździeckich warto upewnić się czy posiadają one specjalne wzmocnienie, zwane lejem, który może być wytworzony z skóry ekologicznej, silikonu lub innych materiałów zapewniających solidną przyczepność do siodła. Bryczesy mogą mieć lej pełny, obejmujący również uda i łydki, bądź kolanowy. Oddzielną kategorią produktów są zimowe bryczesy do jazdy konnej – muszą one posiadać warstwę termoizolacyjną oraz wodoodporną, które gwarantują komfort cieplny podczas jazdy. Istotne są również walory użytkowe – liczne kieszonki i elastyczne zakończenia nogawek.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]