23 lutego 2024

Jakie buty do jazdy konnej wybrać?

Jeśli chcesz kupić buty do jazdy konnej, koniecznie wejdź na horse-trade.pl

Jeździectwo z roku na rok staje się coraz popularniejsza. Rzecz jasna nie jest to dziwne – zwłaszcza, jeżeli weźmie się pod uwagę spore zalety tej dyscypliny sportu. Główne z nich to: trening właściwej postury, polepszenie kondycji, jak również wzmocnienie wszystkich mięśni. Poza tym ma zbawienne oddziaływanie na psychikę: niweluje stres, podnosi poczucie odpowiedzialności i wspiera zacieśnianie bliskich relacji. Żeby jednak maksymalnie korzystać z pożytków jazdy konnej, powinniśmy dobrze wybrać strój i buty do jazdy konnej. Na co uważać podczas zakupów tych ostatnich?

Buty jeździeckie – osłona części lub całej nogi

Odróżnia się 2 podstawowe rodzaje butów do jazdy konnej: oficerki i sztyblety. Drugie są wyraźnie krótszei sięgają zaledwie ponad kostkę. Oficerki to zaś buty nadzwyczaj wysokie, sięgające ponad kolano. Dlatego dają ochronę całej nodze, redukując ryzyko powstawania otarć i sińców. Sztyblety kosztują taniej od oficerek, jednak nabywając je należy nie zapominać o tym, by wyekwipować się również w ochraniacze nóg – czapsy lub sztylpy.

Z czego produkuje się buty do jazdy konnej?

Kupując buty do jazdy konnej, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę na materiał, z którego są one wyprodukowane. W sprzedaży odnajdziemy obuwie zrobione ze skóry oraz jej różnorodnych zamienników. Skóra jest zdecydowanie droższa, ale opłaca się na nią zdecydować z uwagi na zwiększoną trwałość oraz możliwość dopasowania się buta do kształtu stopy dżokeja. Rekomendowane są przede wszystkim buty cielęcej skóry, która jest miękka i po kilku dniach przyjmuje pożądany kształt. Skóra bydlęca wypada nieznacznie gorzej, natomiast jej niższa cena jest znaczną zaletą.

Nasza lokalizacja:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]