19 kwietnia 2024

Kapsułki do kawy – idealny napar za każdym razem

Kapsułki z kawą zamówisz na cafessima.pl.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka ciepłej, smakowitej kawy, która w kilka chwil stawia na nogi i przygotowuje na następny dzień pracy. Przy mocnej kawie spotykamy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o współpracownikach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach w kraju. Napój ten jest nam znany od setek lat, ale w dalszym ciągu pijemy go z reguły w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bo tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kawa w kapsułkach równie dobra jak w kawiarni

Kiedy chcemy wypić kawę z dodatkami, z rzadkich odmian czy też fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, ponieważ niewielu z nas ma umiejętności pozwalające na przygotowanie różnorodnych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do danego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, toteż nie wiemy jak przekształcić espresso w idealne cappuccino, latte czy macchiato. Dlatego wzięta od dziesięcioleci, a w Naszym kraju faktycznie dopiero w kilku minionych latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w małych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak polubiliśmy kapsułki kawy do ekspresu? W zasadzie dlatego, że mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona porcja kawy, aromatów i ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie właściwej ilości wody, podsunięcie filiżanki albo kubka o odpowiedniej pojemności i odczekanie kilkudziesięciu sekund, aż sprzęt wypełni całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są drogie – nieduże modele, które pomieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 200-300 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest znaczny wydatek. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. macchiato można przygotować w domu za niecałe 1,10 zł. Koszt waha się rzecz jasna zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kafeterii, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką zapłacilibyśmy na mieście. Cena kawy w kapsułkach jest z pewnością ich dużą zaletą. Konsumenci jednakże zastanawiają się często czy posiadając ekspres jakiejś firmy nie zostaną ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezpodstawne obawy. Aktualnie do wszystkich wziętych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Nespresso czy Tchibo Cafissimo można nabyć kompatybilne kapsułki.

Nasza lokalizacja:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]