5 grudnia 2023

Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Jeśli potrzebujesz listwy podłogowej, koniecznie sprawdź http://tinyurl.com/ycx7nqz5

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich oczywiście mowa, to detale, które pełnią funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale też umożliwiają schludne przeciągnięcie przewodów i chronią dolne partie ściany przed uszkodzeniem i poplamieniem, co jest istotne zwłaszcza w pomieszczeniach, w których poruszamy się w obuwiu. To z pewnością dostateczny powód, by nie lekceważyć ich wyboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. W szczególności dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter mieszkania i świetnie współgra ze stylowymi meblami bądź dodatkami – zwłaszcza, jeśli mówimy o listwach drewnianych z ozdobnymi żłobieniami. Dla użytkowników z ograniczonym budżetem dobrym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wytworzone z MDF lub PVC, które stylizowane na te wyprodukowane z drzewa, w tym również z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu zaleca się montaż geometrycznych, minimalistycznych listw. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Współczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach bieli, szarości lub beżu, choć w sprzedaży są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć także niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza lokalizacja:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]