19 kwietnia 2024

Masz motocykl? Zaopatrz się w te akcesoria motocyklowe

Potrzebujesz akcesoriów motocyklowych? Wejdź na www.legato-motocykle.pl/pol_m_Akcesoria-motocyklowe-151.html.

Przemieszczanie się jednośladem to przyjemność sama w sobie. Istnieją metody na to, żeby jazda na motocyklu przynosiła o wiele więcej zabawy, a przy tym była bezpieczniejsza oraz dużo bardziej komfortowa. Sprawią to specjalne akcesoria, w które kierowcy powinni zaopatrzyć swoją maszynę. Wybór takich akcesoriów motocyklowych jest szeroki i znajdą się tu zarówno produkty, w których najważniejsza jest ergonomiczność, jak i dodatki, które wpływają na wygląd motocykla. Wybraliśmy te najciekawsze i najbardziej praktyczne.

Akcesoria motocyklowe, które ochronią kierowcę przed silnym nurtem powietrza

Im szybciej mkniemy, tym bardziej natężony oraz mocniejszy strumień powietrza napiera na twarz kierowcy. Wiąże się to ze znacznym dyskomfortem. Mocny podmuch wiatru sprawia, że szybciej odczuwamy zimno. Powietrze o dużej prędkości podnosi również poziom hałasu docierający do kierowcy oraz sprawia, że na szybie kasku rozbijają się insekty, co zauważalnie redukuje widoczność. Można jednak zapobiec takim problemom instalując owiewkę, która skieruje nurt powietrza w inną stroną.

Pozostały praktyczny sprzęt motocyklowy

Crash pady i tank pady

Jazda motocyklem niestety jest nierozłącznie związana z groźbą upadku. Rozważny oraz spokojny styl prowadzenia jednośladu w znacznym stopniu zmniejsza to ryzyko, jednak nie usuwa go kompletnie. Pomijając ochronę samego motocyklisty, należy zatroszczyć się również o osłonę maszyny. Tutaj pomogą crash pady i tank pady, czyli drobne moduły, mocowane na wielu częściach motocykla (m.in. do ramy bądź na zbiorniku paliwa). Absorbują one większą część energii w czasie upadku, a jednocześnie chronią powierzchnię lakieru przed potencjalnym zarysowaniem.

Specjalny uchwyt dla pasażera

Motocykliści często podwożący pasażerów muszą zadbać o ich bezpieczeństwo oraz komfort. W takim wypadku nieodzowny jest specjalny uchwyt dla pasażera, który zagwarantuje mu lepszą stabilność.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]