26 lutego 2024

Montaż shuttersów – w sypialni czy może w salonie?

Jeśli szukasz realizacji z zastosowaniem shuttersów w salonie zajrzyj tutaj

Szatersy (shutters), czyli wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się przeważnie z wnętrzami zaprojektowanymi w stylu afrykańskim czy południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć też w naszych domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a przy tym wyśmienicie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu sytuacji sprawdzi się lepiej niż modne teraz żaluzje.

Shuttersy w salonie – wyraźnie zwiększają estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie bądź w pokoju dziennym, będą miały podwójną funkcję – ozdobną oraz praktyczną. Okiennice wewnętrzne dostrzegalnie zwiększają estetykę salonu. Ich lamele są szersze, dzięki czemu wspaniale uzupełniają wygląd większości okien. Walory estetyczne są ważne, ponieważ to w salonie ludzie przebywają po wiele godzin w ciągu dnia oraz podejmują tu gości. W związku z tym warto zatroszczyć się, by ten pokój nie tylko reprezentacyjny, ale także komfortowy. Opcja ustawienia kąta ułożenia lameli shuttersów umożliwia kontrolę ilości światła wnikającego do salonu, co pozwala np. na delikatne jego ściemnienie, kiedy staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub pełne jego zaciemnienie, jeśli mamy ochotę zobaczyć serial.

Shuttersy w sypialni – świetna ochrona przed hałasem

Swoboda kontroli przenikania światła do pomieszczenia jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie regulować temperaturę pomieszczeniu, która ma przecież znaczny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest zachować chłód w sypialni, z kolei w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy lepiej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to też idealne rozwiązanie dla ludzi chorych na alergie. Osiada się na nich mniej kurzu niż w plisach zasłon, a ich konserwacja jest nadzwyczaj łatwa i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy bardzo dobrze sprawdzą się też w pokoju dziecięcym, w kuchni czy w łazience.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]