19 kwietnia 2024

Nie masz bagażnika bazowego w samochodzie? Zamontuj go przed wakacjami

Kup bagażnik na relingi

Wyjazd autem na wczasy wymaga wygospodarowania miejsca na wszelkie konieczne podczas urlopu akcesoria. Zazwyczaj nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wspomnieć w szczególności o nartach i rowerach, których schowanie w bagażniku typowego rodzinnego auta jest niemożliwe. Rozwiązaniem w tej sytuacji mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do przewożenia wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – zamontuj box dachowy

Ładowność auta w dużej mierze zwiększa wykorzystanie bagażnika dachowego w postaci boxu. Ten typ bagażnika nie tylko daje przewożonym sprzętom ochronę przed wodą oraz uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znacząco osiągów pojazdu, gdyż ma aerodynamiczną budowę. Do jego montażu niezbędne są specjalne poprzeczki samochodowe, czyli relingi. Jeżeli nasze auto nie zostało w nie wyposażonepodczas produkcji, możemy je dokupić sami. Miejmy jednak na uwadze, by dobór modelu odpowiedniego do konstrukcji naszego samochodu oraz sam montaż powierzyć fachowcom. Przy samodzielnym ich założeniu zamocowanie bagażnika może okazać się nietrwałe.

Uchwyty samochodowe – sprawdzony transport rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy również zakupić specjalne uchwyty samochodowe, dzięki którym przewieziemy autem rowery, deski snowboardowe czy kajaki. Uchwyty tego typu są zwykle przeznaczone do przewozu danego rodzaju sprzętu – gwarantują tym samym wysoki stopień bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można zamontować zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na pokrywie bagażnika lub haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest polecane ze względu na to, iż rowerom nie grozi wtedy zderzenie z wiaduktami, tablicami i nisko wiszącymi gałęziami.

Nasza lokalizacja:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]