19 kwietnia 2024
wewnętrzne okiennice, shutters, szatersy

Nie tylko firanki i zasłony – zdecyduj się na shuttersy na okna!

Planując wystrój domu, sporadycznie przeznacza się wiele czasu na okna. Zazwyczaj wybiera się klasyczne rozwiązanie, a więc firany i zasłony, które nieraz łączone są z żaluzjami. Jednakże jest jeszcze inne zdobywające sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice wewnętrzne, czyli innymi słowy – shuttersy.

Charakterystyka shuttersów

Główną cechą shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zamontowane na tego typu okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można bez trudu je ułożyć pod różnymi kątami, w zależności od zachcianek domowników. Producenci wytwarzają je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt MDF. Okiennice ozdobne shutters zakłada się z reguły na oknach, niemniej jednak doskonale sprawdzą się również na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w europejskim budownictwie spotyka się nadal dość rzadko, ale większa część z nas zapewne w kinie czy na ekranie telewizora, gdyż tego rodzaju okiennice są niesłychanie popularne na obszarach z gorącym klimatem, a więc w Afryce Południowej i w Nowej Zelandii.

Dekoracyjne okiennice typu shutters nadają pomieszczeniom niezmiernie atrakcyjny wygląd

Oprócz tego, iż shuttersy okiennice dekoracyjne shutters rewelacyjnie się prezentują, mają one też zastosowanie. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące powstrzymywać kumulowanie się nadmiaru ciepła w pomieszczeniach, a w zimne – zatrzymać je przez dłuższy czas. Shuttersy pasują do różnych stylów aranżacyjnych i nie ma zwykle problemów, żeby zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co przyczynia się do tego, że są bez wątpienia droższym rozwiązaniem niż na przykład rolety. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nader elegancki wygląd, dzięki czemu podwyższają wartość nieruchomości. Warto również uwydatnić, że ustawienie lameli shuttersów jest ustawiane bez wykorzystania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych zwierząt, które poplątać zwisające linki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]