5 grudnia 2023

Nie tylko lampy solne – o produktach z soli kamiennej

Dowiedz się więcej o lampie solnej na superbutelki.pl/pl/c/Lampy-i-produkty-solne/105.

Małe ozdoby z kamienia i innych minerałów od wieków zajmują miejsce w naszych mieszkaniach. Sprowadzamy je z przeróżnych wypraw po Europie, a czasem kupujemy tak po prostu, ponieważ pasują do stylu, w jakim urządzone jest wnętrze. Z rzadka jakkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – częściej to pospolite dekoracje. Minerałem, którego można jednakże użyć do produkcji obiektów używanych każdego dnia, jest sól kamienna. Produkuje się z niej przede wszystkim lampy, ale również inne narzędzia.

Lampa solna – każda z nich jest unikalna

Lampy solne ładnie wyglądają i łatwo dobierzemy je do wystroju wnętrza, bowiem występują w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w licznych ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest unikalna niczym linie papilarne, bo nie ma kamieni o identycznych kształtach ani strukturze krystalizacji. Nadzwyczaj popularne są lampy solne, których klosze charakteryzują się nie polerowaną, naturalną powierzchnią. Często zdarza się jednak, iż rzemieślnicy parający się robieniem tych lamp, nadają im regularne formy, m.in. walca lub kuli.

Skąd wzięła się powodzenie lamp solnych?

Powszechnie wierzy się, że lampy solne mają dobroczynne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie zdolność jonizacji powietrza, to znaczy produkowania anionów, które równoważą te wyzwalane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony poprawiają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu m.in. jednostkom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie emitują tego typu lampy, jest przyjemne i kojące, toteż rekomenduje się stosowanie ich ludziom, którym dokucza stres lub bezsenność, gdyż przy nich można szybciej się zrelaksować. Ale z brył soli nie wytwarza się tylko lamp solnych. Wykonuje się z nich też estetyczne świeczniki i pojemniczki na drobiazgi, a pokaźne bloki z soli himalajskiej stosuje się w dekoracji domów oraz gastronomii.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]