26 lutego 2024

Oczyszczacz powietrza – urządzenie przydatne z wielu powodów

Kwestia pyłu zawieszonego w powietrzu trafiła już do świadomości statystycznego obywatela Polski i coraz rzadziej jest banalizowana. Polacy zauważyli, iż jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, ma spory wpływ na nasze zdrowie. Aczkolwiek póki nie zostaną zastosowane skuteczne rozwiązania, każdy musi samodzielnie zatroszczyć się o swoje samopoczucie, przykładowo poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – sprzęt od cenionych producentów

Im bardziej zindustrializowany rejon, tym bardziej prawdopodobne jest zagrożenie pojawienia się dużego stężenia pyłów zawieszonych PM10 i PM2,5. Na rozwój wielu chorób płuc narażeni są szczególnie rezydenci dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w pobliżu zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery ogromne ilości pyłów zawieszonych. Cykliczne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest sposobem na spore zmniejszenie negatywnego wpływu pyłów na zdrowie. I nie jest to obecnie nowość na rodzimym rynku – oczyszczacze powietrza szeregu renomowanych producentów, jak np. Airdog, Blueair bądź LIFAair, od lat znajdują się w asortymencie wielu sklepów. Co ciekawe, poza wyłapywaniem z powietrza pyłów, często posiadają one również inne pożyteczne funkcje.

Detekcja CO2 i jonizacja – dodatkowe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza występują w rozmaitych rozmiarach, wobec tego bez problemu dostaniemy sprzęt odpowiednie do danej kubatury wnętrza. Są to urządzenia niezbyt duże, toteż bez wysiłku daje się je przenosić pomiędzy pomieszczeniami. Oprócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM10 i PM2,5, wyłapują one dodatkowo mikroorganizmy oraz grzyby, które mogą być powodem licznych chorób lub reakcji uczuleniowych, a także szkodliwy formaldehyd. Mnóstwo oczyszczaczy powietrza ponadto nawilża i jonizuje cząsteczki powietrza, co wytwarza w mieszkaniu rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia niczym niezakłócony sen. Część oczyszczaczy ma też sensory alarmujące o wysokim stężeniu CO2. Nabycie oczyszczacza powietrza poleca się głównie osobom cierpiącym na alergie.