19 kwietnia 2024
odzież motocross

Podstawowa odzież na motor – co należy kupić?

Od zawsze wiadomo, że jazda na motocyklu nie należy do najbezpieczniejszych czynności. W czasie kolizji kierowcę motocykla nie zabezpieczają pasy i bezpośrednio odczuwa on intensywność zderzenia. W związku z tym tak ważne dla każdego motocyklisty jest zaopatrzenie się w odpowiednią odzież opracowaną specjalnie do tego typu jazdy. Ubranie na motor nie tylko ogranicza możliwe urazy motocyklisty, ale też chroni go przed wiatrem, słońcem oraz opadami, co zwiększa komfort jazdy.

Najważniejsza odzież na motor – co koniecznie trzeba posiadać?

Kupując Ubranie na motocykl w pierwszej kolejności należy wyposażyć się w kask, bo zgodnie z kodeksem drogowym jego posiadanie jest obowiązkowe, obojętnie czy gnamy ścigaczem po ekspresówce, czy jedziemy wolno na skuterze. Jest to także najistotniejszy element zabezpieczenia prowadzącego jednoślad, osłaniający czaszkę przed ranami, które mogą wywołać poważne następstwa dla jego zdrowia, a często i życia.

Do osłony pozostałych części ciała w trakcie jazdy mamy masę opcji. Pasjonat jednośladów może skompletować swój strój sięgając po odpowiednią spodnie i kurtkę przeznaczone z myślą o jeździe na motocyklu albo zdecydować się na kombinezon. W sklepach motoryzacyjnych w asortymencie znajdziemy odzież tekstylną i skórzaną. Niewątpliwie, skóra jest bardziej wytrzymałym na zniszczenia półproduktem, co nie znaczy, iż ubrania na motocykl wytworzone z tekstyliów chroni mniej – stosuje się w nich tkaniny o wysokiej wytrzymałości na ścieranie i wysoką temperaturę. Te części garderoby kierowcy posiadają odpowiednie wzmocnienia osłaniające kolana, łokcie i barki, które w czasie wypadku są najbardziej wystawione na otarcia.

Ochraniacze, rękawice oraz inne dodatki

Innymi ważnymi częściami odzieży na motocykl są obuwie i rękawice. Rękawice w trakcie upadku ochraniają dłonie przed ciężkimi urazami, bowiem to nimi instynktownie osłaniamy resztę ciała wysuwając je przed siebie, przez co wystawiamy je na złamania i bolesne otarcia skóry. Warto więc wybierać rękawice ze dodatkowymi elementami chroniącymi kłykcie i wewnętrzną powierzchnię dłoni. Dobre buty na motor poza tym, że ochraniają drobne kości stopy, zapewniają również lepszą przyczepność, a w związku z tym łatwiejszą kontrolę nad ciężkim motocyklem.

W jakie jeszcze części ubrań na motor powinno się zaopatrzyć? To naturalnie plecaki, kominiarki, gogle o ile korzystamy z kasku crossowego, oraz posiłkowe ochraniacze, slidery lub zbroje.

Nasza lokalizacja:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]