26 lutego 2024
ławka ogrodowa drewniana, zestaw ogrodowy

Porzuć wyroby z plastiku – postaw na drewniane meble ogrodowe

Meble, które kupujemy do domu muszą być komfortowe, piękne oraz stabilne. Niestety zgoła odmiennie patrzymy na meble ogrodowe. W naszych ogródkach i na działkach dominują krzesełka oraz stoliki z plastiku lub metalu. Jednak nic tak doskonale nie komponuje się z radosną zielenią naturalnego otoczenia jak tradycyjne ogrodowe meble drewniane.

Zestaw mebli ogrodowych – obowiązkowe wyposażenie ogrodu oraz działki

Jeśli posiadamy większy ogród trzeba urządzić go tak, by w ciepłe miesiące można było komfortowo wypoczywać a także jeść na powietrzu. Niezastąpionym wyposażeniem ogrodu czy działki jest tym samym komplet ogrodowy – odpowiednio duży stół razem z kompletem siedzisk w ilości wystarczającej dla wszystkich mieszkańców oraz ich ewentualnych gości. Jeśli ogród jest na tyle rozległy, że biegnie przez niego kilka alejek bądź wykonany w nim został zakamarek z sadzawką, zalecamy zdecydować się na postawienie w tych miejscach drewnianej ławki, na której można przycupnąć bądź wręcz się położyć i sycić się okalającym nas spokojem. Jednak nawet jeśli brakuje miejsca na ustawienie rozbudowanego zestawu ogrodowego, warto wygospodarować przestrzeń na 2-3 drewniane ogrodowe leżaki, które w dowolnej chwili można rozłożyć, by zażyć kąpieli słonecznej.

Drewniane zestawy do ogrodu są solidne, ale wymagają właściwej pielęgnacji

Drewniane są niezmiernie mocne, a zarazem świetnie prezentują się zarówno jako meble balkonowe lub tarasowe, jak i ustawione pośród zieleni. Drewno akcentuje rustykalny charakter przestrzeni, jakkolwiek nie oznacza to, iż komplety ogrodowe z drewna muszą być nieciekawe i banalne. Drewno umożliwia znaczną kastomizację. Meble da się pomalować na różne kolory korespondujące z daną aranżacją przestrzeni. Nietrudno też podkreślić ich naturalność – należy po prostu zastosować stosowna bejcę. W odróżnieniu do swoich odpowiedników z plastiku, drewniane zestawy ogrodowe będą służyć przez lata, aczkolwiek wymaga to od ich posiadacza starannej pielęgnacji. Jeśli meble będą regularnie olejowane oraz impregnowane według wskazówek producenta, chłód czy wilgoć będą mieć śladowy wpływ na ich zużycie. I co zapewne bardzo ważne dla ludzi dbających o środowisko – meble drewniane są najbardziej ekologiczną opcją, gdy mówimy o aranżacji ogrodu. Nawet jeżeli po czasie przyjdzie czas, aby się ich pozbyć, są one odpadem bez trudu się rozkładającym, a więc o nikłym szkodliwym wpływie na środowisko.

Nasza lokalizacja:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]