5 grudnia 2023

Shuttersy na okna – konkurencja dla rolet i żaluzji

Szukasz shuttersów? Skieruj się tu.

Planując aranżację wnętrza, z rzadka przeznacza się dużo uwagi na wyeksponowaniu okien. Zazwyczaj decyzja pada na szablonowe rozwiązanie, a więc firanki oraz zasłony, które niekiedy łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze inne rzadko znane nad Wisłą rozwiązanie – okiennice ozdobne, czyli inaczej mówiąc – shuttersy.

Z czego wytwarzane są okiennice dekoracyjne shutters

Najważniejszą właściwością shuttersów (lub też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się, a więc można łatwo je ustawić w różnych pozycjach, w zależności od kaprysu mieszkańców. Producenci wytwarzają je z polichlorku winylu (PCV), płyt pilśniowych, a także z listw drewnianych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się najczęściej na oknach, jakkolwiek równie dobrze będą wyglądać na drzwiach garderoby. Shuttersy to co prawda element okna, który w naszym budownictwie widuje się wciąż okazjonalnie, ale większość na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ tego rodzaju okiennice są często stosowane na obszarach z ciepłym klimatem, czyli w Afryce Południowej oraz w krajach śródziemnomorskich.

Wewnętrzne okiennice shutters nadają wnętrzom bardzo atrakcyjny wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko rewelacyjnie wyglądają, lecz mają również praktyczne funkcje. Z ich sprawą można pasywnie kontrolować użycie promieni słonecznych: w gorące miesiące ograniczać nagrzewanie się pomieszczeń, a zimą – zatrzymać ciepłe powietrze na dłużej. Shuttersy świetnie komponują się z wieloma stylami wnętrz i można zainstalować je na zdecydowanej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co skutkuje tym, iż są z pewnością kosztowniejszym rozwiązaniem niż przykładowo żaluzje. Shuttersy jednakże przydają pomieszczeniom nadzwyczaj ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na podwyższenie wartości posesji. Trzeba także zaznaczyć, że okiennice wewnętrzne typu shutters reguluje się bez stosowania żyłek, co rodzice małych dzieci oraz właściciele psotliwych psów i kotów, które mogłyby zaplątać się dyndające łańcuszki, uznają z pewnością za kolejną zaletę.

Nasza lokalizacja:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]