19 kwietnia 2024

Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Jeśli potrzebujesz soku z kiszonej kapusty, skieruj się na tę stronę.

Produkty fermentowane po latach zapomnienia znów wróciły do naszego menu. Do kiszonych ogórków i kapusty dołączają także nowe, do tej pory mniej znane warzywa i owoce. Kiedy mówimy o zdrowotnych atutach jedzenia poddanego fermentacji nie można pominąć także napojów takich jak maślanka, kwas chlebowy czy różnego typu soki i zakwasy z kiszonych jarzyn. Zwłaszcza te ostatnie zasługują na uwagę – pomagają w prosty i błyskawiczny sposób dostarczyć naszemu organizmowi witaminy konieczne dla jego poprawnego funkcjonowania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – jakie składniki w nich odnajdziemy?

Sok z kapusty kiszonej to napój zawierający multum substancji wpływających pozytywnie na nasze zdrowie. Głównym składnikiem są bez wątpienia bakterie kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty bądź inny kiszonek to także skarbnica witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tego napoju ma jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek warto również pić z uwagi na zawartość witaminy K i P, witamin z grupy B oraz wysokie nasycenie solami mineralnymi.

Dlaczego warto pić sok z kapusty kiszonej?

Sok z kiszonych buraków, ogórków czy kapusty, ze względu na obecność bakterii fermentacji mlekowej korzystnie wpływa na pracę układu pokarmowego oraz nasz układ odpornościowy. Na dodatek liczne witaminy poprawiają funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą symptomy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają poradzić sobie z osłabieniem fizycznym i psychicznym. Po kwaszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się z chorobami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy lub niestrawność. Wzmacniają one również apetyt i działają osłonowo w czasie kuracji antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Nasza lokalizacja:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]