19 kwietnia 2024

Świeczniki solne – aspekty zdrowotne ich wykorzystania

Potrzebujesz świeczników solnych? Skieruj się tutaj.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy jesteś przekonany, iż podobne właściwości mają także świeczniki solne, w jakich umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach oraz kolorach i sprawdzają się cudownie zarówno w domu, jak i salonach SPA czy beauty.

Świecznik solny – charakterystyka i pochodzenie

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, pochodzącej z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta unikalna sól charakteryzuje się różowym zabarwieniem, który dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli ma indywidualny charakter.

Jak działa świecznik solny?

Świeczniki solne tworzą piękny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy miłą atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Ale czy wiesz, że poprawiają również jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę wewnątrz świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja atmosfery. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy czy alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najistotniejsze są ich trzy atrybuty: Oczyszczanie powietrza: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Redukcja stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, iż jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w przeróżnych miejscach, takich jak salon, sypialnia, toaleta czy gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietoksycznych świec, najlepiej posiadających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza lokalizacja:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]