26 lutego 2024

Poznaj góry od podszewki – o kursach górskich pod okiem specjalistów

Zimowy kurs turystyki wysokogórskiej - ta niezwykła oferta Cię zadziwi.

Góry są zachwycające, a zarazem niebezpieczne. W zasadzie co kilka tygodni, a najczęściej w okresie, gdy wczasowicze tysiącami przyjeżdżają do popularnych miejscowości wypoczynkowych zlokalizowanych u stóp znanych szczytów, w mediach informują o kolejnych nieszczęśliwych zdarzeniach z udziałem osób, które bez należytego przeszkolenia porwały się na wyprawę szlakiem o najwyższej trudności. Z tej przyczyny pasjonatom gór chcącym nauczyć się przemieszczać po nich bez ryzyka radzimy zapisać się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Jaką wiedzę przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, by nabyć nieodzowne umiejętności jest odbycie wieloaspektowego kursu pod okiem specjalistów z każdej z najważniejszych sfer związanych ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, ratowników górskich oraz przewodników górskich. Dzięki ich instrukcjom partycypanci kursu górskiego nauczą się między innymi prawidłowego poruszania się w rakach oraz na rakietach śnieżnych, władania czekanem, poznają zasady autoasekuracji, asekuracji i metody radzenia sobie podczas upadku, poruszania się w zespole linowym, a także po szlakach wyposażonych w via ferraty. Co ważne, kurs turystyki wysokogórskiej przybliża uczestnikom podstawy orientacji w terenie, medycyny górskiej i survivalu, które są potrzebne w przypadku rozmaitych nieszczęśliwych wypadków. Szkolenie omawia dodatkowo zasady odpowiedniego postępowania w czasie lawiny.

Kursy górskie, w tym też kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, prowadzi biuro Exploruj.pl, które ma olbrzymie doświadczenie jako organizator ekspedycji w łańcuchy górskie większości kontynentów. Szkolenia odbywają się na łonie natury (w Austrii, w Polsce oraz na Słowacji) w małych grupach, które zwykle nie przekraczają sześciu osób. W ten sposób zdobywanie nowych umiejętności toczy się w komfortowej atmosferze. Szkoleniowcy mają wówczas możliwość przeznaczyć na każdego uczestnika szkolenia wystarczająco czasu i uwagi, aby mogli oni skutecznie opanować pełną wiedzę, konieczną do bezpiecznego poruszania się w górach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]