19 kwietnia 2024

Trekking w Alpach – wycieczki nie tylko dla zaawansowanych

Wycieczka w Alpy - na tej stronie poznasz pełną ofertę.

Miłośnicy gór, którzy znają już dogłębnie wszystkie szlaki w w Karpatach, w Górach Świętokrzyskich oraz w Sudetach, koniec końców zaczynają szukać nowych wrażeń i kartkują propozycje eskapad w inne góry Europy. Szereg z nich skusi podróż w Alpy, gdzie być może po raz pierwszy spotkają się z trekkingiem bądź narciarstwem wysokogórskim.

Najpopularniejsze szczyty Alp

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoją powierzchnią parę państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie położony jest najwyższy szczyt Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, znany też jako Dach Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jednak nie jest to jedyny czterotysięcznik w Alpach – inne przepiękne wierzchołki, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego globu, to np. Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Täschhorn – 4491 m n.p.m. i Dom – 4545 m n.p.m., a także inne znaczące dla wspinaczki szczyty, jak Les Droites lub Eiger. Alpy dzielą się na niskie Alpy Wschodnie i wysokie Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – wycieczki dla aktywnych podróżników

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów oraz wypraw w góry? Jest kilka atrakcyjnych propozycji kierowanych do entuzjastów gór o różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze kontaktu z narciarstwem wysokogórskim, lecz nabyli już zręczność w jeździe na nartach i utrzymują optymalną kondycję fizyczną, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Natomiast do bardziej zaawansowanych kierowane są wypady na via ferraty w Austrii połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, kładą nacisk zwłaszcza na zdobycie wiedzy, rekomendujemy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest opanowanie fundamentów prawidłowego przemieszczania się w górach wysokich. Bezsporną zaletą takich wypraw jest to, że odbywają się w niedużych, maksymalnie 7-osobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z partycypantów może liczyć na całkowitą uwagę szkoleniowców.

Z zawodowymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy będzie niezapomnianym przeżyciem, przynoszącym dumę z przezwyciężania osobistych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]