19 kwietnia 2024

Kilimandżaro – wyprawa, która może zmienić Twoje życie

Na www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/ uzyskasz więcej szczegółów o Kilimandżaro wycieczka.

Wspinaczka na górskie szczyty to ambicja wielu globtroterów, którzy uwielbiają ekstremalne eskapady. Niezatartych wrażeń na pewno zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – osiąga nieomal 6 km n.p.m. Turystów przyciągają zwłaszcza sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, jak również niesamowite widoki. Masyw tworzą Shira, Uhuru oraz Mawenzi – trzy góry stanowiące ślad po wulkanach. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na dużą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei niestabilne warunki atmosferyczne powodują, iż zdobycie masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby szykujące się do wzięcia udziału w wyprawie muszą dysponować świetną kondycją fizyczną i psychiczną, które pozwolą na marsz przez około 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym należy pamiętać przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyprawy na Kilimandżaro trzeba poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej gorączce, dzięki czemu pacjent odbiera tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem należy też zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed atakiem choroby uchroni również właściwa profilaktyka – stosowanie preparatów odpędzających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego z długimi rękawami i nogawkami. A jak zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyzwyczai organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]