19 kwietnia 2024

Trekking w Himalajach – wyprawy w te góry należą do trudnych

Więcej w temacie Himalaje wyprawa na http://bit.ly/2W6rAxc.

Łańcuch Himalajów wraz ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry po prostu legendarne. Oddziałuje na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie na Ziemi i to oczywiście w tym miejscu leżą wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba wspomnieć też o skrajnej trudności niektórych szczytów i tym, że to właśnie Himalaje stały się areną rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie może więc zadziwiać zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje również pośród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – nie organizuj go sam

Na wstępie należy podkreślić, iż jeśli idzie o trekking, Himalaje oraz Karakorum są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, jak wyprawa nie nie ma na celu zdobycia danego wierzchołka. Trudności powoduje również samo przygotowanie podróży – rezerwacja biletów oraz zdobycie pozwolenia i wizy. Tym samym najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym atutem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny nawet dla osób, które nie mają wprawy w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – popularne szlaki

Z ewidentnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum bądź Himalaje sporadycznie podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, iż te masywy znajdują się poza ich zasięgiem, bowiem nierzadko aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Lhotse czy Annapurna. Na biorących udział w tych wycieczkach czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale również możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie niezwykłych cudów natury, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]