19 kwietnia 2024

Trekkingi górskie raczej nie dla amatorów

Tu znajdziesz pełną ofertę trekkingów.

Wyprawy w góry mogą mieć różne postaci. Od krótkich spacerów po łatwych trasach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez piesze, wielogodzinne wędrówki po trasach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po zaawansowane trekkingi. Żeby wziąć udział w trekkingach, konieczne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (tak oznaczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, a także zdolność korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud dostajemy możliwość kontaktu z dziką przyrodą i delektowania się cudownymi widokami.

Skala trudności trekkingów

Skala trudności technicznej jest zależna od terenów, przez które przebiegają trekkingi. Fachowcy rozróżniają 3 stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą Ci, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeszkodą do intensywnej aktywności. Drugi poziom trudności wymaga lepszej sprawności i przynajmniej minimalnej praktyki w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla jednostek ze znakomitą kondycją fizyczną, znajomością specyfiki wysokich łańcuchów górskich i biegłym w użyciu sprzętu, a także niebojących się trudnych warunków obozowania w trakcie wielodniowej wędrówki.

Dokąd wyjechać na trekking?

Trekkingi można praktykować we wszystkich łańcuchach górskich. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie trasy w Tatrach. Jeśli natomiast idzie o inne góry Europy, ogromną popularnością cieszą się Góry Przeklęte na Bałkanach, Alpy, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, jak również wschodnia część Karpat. Jednostki najbardziej zaawansowane w trekkingu powinny zaś spróbować swoich sił w trakcie wyprawy w Karakorum, Andach lub Himalajach.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]