19 kwietnia 2024

Interesujesz się malarstwem cyfrowym? Zapisz się na kurs Photoshop

Pokaźna porcja wiedzy o digital paintingu. Sprawdź koniecznie!

Sztuki wizualne nie zostają w tyle i od końca XX w. usiłują podążać drogą rozwoju cyfrowego. Predyspozycja do malarstwa tradycyjnymi sposobami teraz nie jest już jedynym warunkiem, żeby znaleźć zatrudnienie w branży filmowej lub gamingowej, ponieważ te sektory rozrywki do kreowania świata przedstawionego oraz postaci stosują przeważnie zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tym wiele młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem natychmiast stara się poznać najpopularniejsze programy, wykorzystywane na co dzień w malarstwie komputerowym.

Współczesne oprogramowanie do malarstwa komputerowego

Jest mnóstwo programów używanych obecnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa cyfrowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako software do obróbki fotografii, błyskawicznie został ulubionym narzędzie game developerów i ilustratorów. Wraz z sukcesem Photoshopa powstały kolejne analogiczne programy, jak między innymi GIMP, Krita czy Corel Painter, w których przy wykorzystaniu rozmaitych cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przywodzące na myśl obrazy wykonane farbami akwarelowymi, temperą bądź farbami olejnymi. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom większą wolność – artysta ma możliwość poprawiania niefortunnych ruchów pędzla, jak również ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Szukaj kursu malarstwa cyfrowego online z opcją konsultacji z twórcą kursu

Na ogół uczenie się malarstwa komputerowego przebiega tak jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Jak najbardziej pierwsze próby można podjąć na własną rękę, jednakże żeby stosownie rozwinąć swój warsztat, a przy tym poznać najważniejsze techniki stosowania pędzli i wszelkie funkcje oprogramowania, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez doświadczonego instruktora. Jeżeli w sąsiedztwie twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która miałaby w ofercie lekcje digital paintingu, możesz wykupić dostęp do przeróżnych kursów Photoshopa przez internet. Spektrum technik jakie analizują takie szkolenia jest ogromne i nie uczą one wyłącznie podstaw działania oprogramowania. Kluczowe jest jednak, żeby decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na kontakt z autorem kursu.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]