26 lutego 2024

Kurs rysunku architektonicznego – przygotuj się do egzaminów

Kurs rysunku architektonicznego Kraków - tutaj przeczytasz o pełnej ofercie.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego wielką popularność wpływa sporo elementów – przede wszystkim fakt, że są to niesłychanie interesujące studia oraz szansa na i angażującej pracy po ich zakończeniu. Aby dostać się na architekturę trzeba jednakże nie tylko udowodnić się wiedzę dotyczącą najważniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeśli jej nie posiadamy, przed egzaminami dobrze jest ukończyć kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – naucz się kompozycji i perspektywy

Uczniowie, którzy uczestniczą w kursie rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminów wstępnych. Kurs ten jest skierowany do osób dysponujących przynajmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie prowadzący przekazuje kursantom niezbędną wiedzę dotyczącą kompozycji i perspektywy, jak również architektonicznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W trakcie szkolenia przyszli studenci architektury pracują nad rysunkiem, a nauczyciel pomaga im przygotować pracę, która uzyska pozytywną ocenę komisji na uczelni.

Kurs architektury – historia sztuki i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko nauka rysunku, ale również porady specjalistów, które pomogą przyszykować się należycie do egzaminów – między innymi na temat tego, jak stworzyć najlepsze portfolio na każdą z uczelni (np. te w Krakowie, Wrocławiu, Warszawie, Lublinie lub za granicą). Uczestnicy kursu mogą podejść do próbnego egzaminu, w trakcie którego zobaczą, co czeka ich w najbliższej przyszłości. Szkoły rysunku prowadzą również dla swoich uczniów zajęcia z historii sztuki – te wiadomości okaże się nieodzowna na egzaminie i w trakcie studiów.

Nasza lokalizacja:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]