5 grudnia 2023

Rozważasz urlop na południu Polski? Sprawdź online, które atrakcje w Małopolsce warto zobaczyć

Najpiękniejsze miejsca w Małopolsce. Uzyskaj więcej wiadomości.

Mimo, że Małopolska to jedno z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych części kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, stąd często z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o zbliżających się eventach kulturalnych czy sportowych oraz godnych odwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Portal o atrakcjach w Małopolsce – istotne informacje i mapy

By przedstawić zainteresowanym atrakcje turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o ciekawych miejscach oraz zabytkach w tym województwie, ale też o ekspozycjach i wydarzeniach kulturalnych, sportowych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy planujący przyjazd do Małopolski o razu na stronie głównej dostrzegą mapę, na której w mgnieniu oka wyszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej, a także schroniska młodzieżowe, motele i hotele zlokalizowane w miejscowościach Małopolski. Serwis ułatwia zaplanowanie wizyty na południu Polski także pod względem logistycznym, prezentując informacje zarówno o lotniskach i dworcach kolejowych, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Co ciekawe, dla osób, które z różnorodnych powodów nie mogą odwiedzić Małopolski osobiście, portal przygotował kilka wirtualnych spacerów prezentujące m.in. urok lokalnego folkloru, zamek na Wawelu oraz atrakcje narciarskie.

Strona o ciekawych miejscach w Małopolsce dba również o cudzoziemców

Strona visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również zagranicznych turystach, którzy chętnie zjeżdżają do Krakowa, Zakopanego oraz innych tatrzańskich miejscowości. Newsy dodawane na stronie publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale też w między innymi w języku słowackim, włoskim i niemieckim, francuskim. Nadzwyczaj przydatna dla obcokrajowców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają popularne słowa i sformułowania, które pomogą im dogadać się z Polakami w różnorodnych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć podczas wizyty naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad mających swoje siedziby w regionie Małopolski.

Nasza lokalizacja:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego