19 kwietnia 2024

Skitury – wyprawy dla doświadczonych narciarzy

Szukasz szczegółowych wiadomości o skiturach? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/wyprawy-na-skitury-i-rakiety/.

Większość osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam najczęściej wyłącznie po to, by spędzać dni na białym szaleństwie na nartach lub na snowboardzie. Tymczasem nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – przeznaczone wyłącznie dla obytych w górach narciarzy

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swoisty boom. Coraz więcej osób nie oczekuje już sztampowego relaksu w górskim domu i przelotnego zjazdu z przepełnionych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, postanawiają podziwiać ich czar podczas stosunkowo wyczerpujących, ale bardzo satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednakże zalecana tylko dla doświadczonych w górach narciarzy, którzy przyswoili sobie bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak posługiwać się rakami oraz czekanem. Dlaczego? Przemieszczanie się daleko od dostosowanych dla turystów szlaków, jest po prostu daleko trudniejsze. Wymaga także posiadania lekkich butów oraz nart.

Gdzie wybierają się miłośnicy skitur?

Skitury odbywają się w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najatrakcyjniejszymi destynacjami dla pasjonatów skitur są bezsprzecznie włoskie Alpy i Pirin oraz Riła w Bułgarii, gdzie wyśmienicie poradzą sobie także skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. Polscy turyści nie nie muszą jednakże ograniczać się jedynie do wypraw organizowanych na terenie Europy – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie panują idealne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najciekawszą atrakcją jest możliwość wspięcia się na szczyt Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby zaciekawione uczestnictwem w tego rodzaju przygodzie w górach, które nie wiedzą, która wyprawa będzie dopasowana do posiadanego przez nie doświadczenia, otrzymają w tym obszarze pomoc od organizatora skitur i jego instruktorów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]